TXC CORPORATION TB-12.200MDE-T
TB-12.200MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.200MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 12.20MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.200MDE-T.pdf
Availability of TB-12.200MDE-T
QUANTITY
TB-12.200MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.200MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.200MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.200MDE-T
Related LinksTB-12.2, TB-12.200MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.200MDE-T Details Description
Related parts for TB-12.200MDE-T
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 8A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.093 SILVER 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf