TXC CORPORATION TB-12.352MDE-T
TB-12.352MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.352MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.352MDE-T.pdf
Availability of TB-12.352MDE-T
QUANTITY
TB-12.352MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.352MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.352MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.352MDE-T
Related LinksTB-12.3, TB-12.352MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.352MDE-T Details Description
Related parts for TB-12.352MDE-T
INDUCT ARRAY 6 COIL 63.2UH SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NO datasheet.pdf
MODULE PWR ENT 250V 16/20A SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.4A SYNC 6SON datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC INTERFACE SMARTCARD 24HVQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf