TXC CORPORATION TB-120.000MBD-T
TB-120.000MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-120.000MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-120.000MBD-T.pdf
Availability of TB-120.000MBD-T
QUANTITY
TB-120.000MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-120.000MBD-T
Internal Part NumberEIS-TB-120.000MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-120.000MBD-T
Related LinksTB-120., TB-120.000MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-120.000MBD-T Details Description
Related parts for TB-120.000MBD-T
REGULATOR 6.00V VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 WW datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf