TXC CORPORATION TB-125.000MCD-T
TB-125.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-125.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-125.000MCD-T.pdf
Availability of TB-125.000MCD-T
QUANTITY
TB-125.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-125.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-125.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-125.000MCD-T
Related LinksTB-125., TB-125.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-125.000MCD-T Details Description
Related parts for TB-125.000MCD-T
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS23754-383 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.58K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
470UF 6,3V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf