TXC CORPORATION TB-133.330MCD-T
TB-133.330MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-133.330MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-133.330MCD-T.pdf
Availability of TB-133.330MCD-T
QUANTITY
TB-133.330MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-133.330MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-133.330MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-133.330MCD-T
Related LinksTB-133., TB-133.330MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-133.330MCD-T Details Description
Related parts for TB-133.330MCD-T
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 105M 48VQFN datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RING VINYL INSUL #8 50PC datasheet.pdf
BOARD ADAPTER FOR DPG2 XILINX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 390K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf
AB 35C 35#16 SKT RECP datasheet.pdf
14-Bit, 150 MSPS, 1.8 V Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf