TXC CORPORATION TB-14.31818MBD-T
TB-14.31818MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-14.31818MBD-T
Brief Description
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-14.31818MBD-T.pdf
Availability of TB-14.31818MBD-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TB-14.31818MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-14.31818MBD-T
Internal Part NumberEIS-TB-14.31818MBD-T
Standard Package1
SeriesTB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-14.31818MBD-T
Related LinksTB-14.31, TB-14.31818MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-14.31818MBD-T Details Description
Related parts for TB-14.31818MBD-T
IC XDCP QUAD 4X2K EE 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 800MHZ 24QFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC AMP VAR GAIN 1450-2750MHZ datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 620V 3A DPAK datasheet.pdf