TXC CORPORATION TB-150.000MCE-T
TB-150.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-150.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-150.000MCE-T.pdf
Availability of TB-150.000MCE-T
QUANTITY
TB-150.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-150.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-150.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-150.000MCE-T
Related LinksTB-150., TB-150.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-150.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-150.000MCE-T
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 0.36" datasheet.pdf
CINCH STRAP W/ GROMMET, HOOK & L datasheet.pdf
TOOL CASE W/TOOLS TCA100ST datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf