TXC CORPORATION TB-16.384MDE-T
TB-16.384MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-16.384MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-16.384MDE-T.pdf
Availability of TB-16.384MDE-T
QUANTITY
TB-16.384MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-16.384MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-16.384MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-16.384MDE-T
Related LinksTB-16.3, TB-16.384MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-16.384MDE-T Details Description
Related parts for TB-16.384MDE-T
MODULE POWER ENTRY 10A STRAIGHT datasheet.pdf
TERM BLK DK4/380 Q datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 26MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 3W 2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR HMC5843 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC SMD datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf