TXC CORPORATION TB-20.000MDD-T
TB-20.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-20.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-20.000MDD-T.pdf
Availability of TB-20.000MDD-T
QUANTITY
TB-20.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-20.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-20.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-20.000MDD-T
Related LinksTB-20.0, TB-20.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-20.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-20.000MDD-T
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 350MA DO35 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.63V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 38POS PNL MNT SCKT datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-15V 5A datasheet.pdf