TXC CORPORATION TB-22.5792MBD-T
TB-22.5792MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-22.5792MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-22.5792MBD-T.pdf
Availability of TB-22.5792MBD-T
QUANTITY
TB-22.5792MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-22.5792MBD-T
Internal Part NumberEIS-TB-22.5792MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-22.5792MBD-T
Related LinksTB-22.5, TB-22.5792MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-22.5792MBD-T Details Description
Related parts for TB-22.5792MBD-T
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 350W datasheet.pdf
MODULE WIRELESS 2.4GHZ LRNG datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96VC SMC datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
ACCELEROMETER/MAGNETOMETER 14LGA datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20QFN datasheet.pdf
INTERBUS GEN 4 MASTERBOARD datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 4V T/H datasheet.pdf