TXC CORPORATION TB-24.576MCE-T
TB-24.576MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-24.576MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-24.576MCE-T.pdf
Availability of TB-24.576MCE-T
QUANTITY
TB-24.576MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-24.576MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-24.576MCE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-24.576MCE-T
Related LinksTB-24.5, TB-24.576MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-24.576MCE-T Details Description
Related parts for TB-24.576MCE-T
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-EDIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX98300-TDFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE TIP 503ET datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf