TXC CORPORATION TB-25.000625MBE-T
TB-25.000625MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-25.000625MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-25.000625MBE-T.pdf
Availability of TB-25.000625MBE-T
QUANTITY
TB-25.000625MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-25.000625MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-25.000625MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.000625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-25.000625MBE-T
Related LinksTB-25.00, TB-25.000625MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-25.000625MBE-T Details Description
Related parts for TB-25.000625MBE-T
CONN EDGECARD 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS PCB VERT datasheet.pdf