TXC CORPORATION TB-25.000MDE-T
TB-25.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-25.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-25.000MDE-T.pdf
Availability of TB-25.000MDE-T
QUANTITY
TB-25.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-25.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-25.000MDE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-25.000MDE-T
Related LinksTB-25.0, TB-25.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-25.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-25.000MDE-T
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 15MM datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI FBGA64 datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf