TXC CORPORATION TB-26.000MDD-T
TB-26.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-26.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-26.000MDD-T.pdf
Availability of TB-26.000MDD-T
QUANTITY
TB-26.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-26.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-26.000MDD-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-26.000MDD-T
Related LinksTB-26.0, TB-26.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-26.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-26.000MDD-T
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf
LEAD TEST MINI-ALLIG 12" SET/10 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 2A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.4K OHM 1506 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf