TXC CORPORATION TB-27.000MDD-T
TB-27.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-27.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-27.000MDD-T.pdf
Availability of TB-27.000MDD-T
QUANTITY
TB-27.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-27.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-27.000MDD-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-27.000MDD-T
Related LinksTB-27.0, TB-27.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-27.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-27.000MDD-T
FLEX CABLE - AFG18G/AF18/AFE18T datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG Crimp datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 8 POS SMD datasheet.pdf