TXC CORPORATION TB-29.4912MDE-T
TB-29.4912MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-29.4912MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-29.4912MDE-T.pdf
Availability of TB-29.4912MDE-T
QUANTITY
TB-29.4912MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-29.4912MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-29.4912MDE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-29.4912MDE-T
Related LinksTB-29.4, TB-29.4912MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-29.4912MDE-T Details Description
Related parts for TB-29.4912MDE-T
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 39 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf