TXC CORPORATION TB-3.6864MCE-T
TB-3.6864MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-3.6864MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-3.6864MCE-T.pdf
Availability of TB-3.6864MCE-T
QUANTITY
TB-3.6864MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-3.6864MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-3.6864MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-3.6864MCE-T
Related LinksTB-3.68, TB-3.6864MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-3.6864MCE-T Details Description
Related parts for TB-3.6864MCE-T
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
COLLET FFA.1S. - 2.2MM DIA datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 15M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
STOPPER 3CC 1000/PK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 6A TO220FM datasheet.pdf