TXC CORPORATION TB-32.263MCD-T
TB-32.263MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.263MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.263MCD-T.pdf
Availability of TB-32.263MCD-T
QUANTITY
TB-32.263MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.263MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.263MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.263MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.263MCD-T
Related LinksTB-32.2, TB-32.263MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.263MCD-T Details Description
Related parts for TB-32.263MCD-T
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
SCREW SOCKET 32POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
15P D.R 2.54MM 470 PF FLTR PLATE datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS T/H TIN datasheet.pdf