TXC CORPORATION TB-32.768MCD-T
TB-32.768MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.768MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.768MCD-T.pdf
Availability of TB-32.768MCD-T
QUANTITY
TB-32.768MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.768MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.768MCD-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.768MCD-T
Related LinksTB-32.7, TB-32.768MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.768MCD-T Details Description
Related parts for TB-32.768MCD-T
CONN HDR BRKWAY 12POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
DIODE MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf