TXC CORPORATION TB-32.768MDE-T
TB-32.768MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.768MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.768MDE-T.pdf
Availability of TB-32.768MDE-T
QUANTITY
TB-32.768MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.768MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.768MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.768MDE-T
Related LinksTB-32.7, TB-32.768MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.768MDE-T Details Description
Related parts for TB-32.768MDE-T
REG 5V/1.5A INT SWIT VERT FTR datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 1" datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.4PF 100V 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR PFC/BALLAST SOIC-20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT23 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO220-5 datasheet.pdf