TXC CORPORATION TB-33.000MCE-T
TB-33.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-33.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-33.000MCE-T.pdf
Availability of TB-33.000MCE-T
QUANTITY
TB-33.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-33.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-33.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-33.000MCE-T
Related LinksTB-33.0, TB-33.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-33.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-33.000MCE-T
XFRMR SEMI-TORO 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN GUIDE MODULE KEYED 3POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
25POS M SOLDER datasheet.pdf