TXC CORPORATION TB-33.000MDE-T
TB-33.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-33.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-33.000MDE-T.pdf
Availability of TB-33.000MDE-T
QUANTITY
TB-33.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-33.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-33.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-33.000MDE-T
Related LinksTB-33.0, TB-33.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-33.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-33.000MDE-T
ADAPTER PROGRAMMER 16-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 350mA Lighting SC-74-3D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 217BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:9 220MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 300W datasheet.pdf