TXC CORPORATION TB-74.250MCD-T
TB-74.250MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-74.250MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-74.250MCD-T.pdf
Availability of TB-74.250MCD-T
QUANTITY
TB-74.250MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-74.250MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-74.250MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-74.250MCD-T
Related LinksTB-74.2, TB-74.250MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-74.250MCD-T Details Description
Related parts for TB-74.250MCD-T
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE- ASS26A/ AE26M / APR26 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 13POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 2POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 50MM datasheet.pdf