TXC CORPORATION TB-75.000MDE-T
TB-75.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-75.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-75.000MDE-T.pdf
Availability of TB-75.000MDE-T
QUANTITY
TB-75.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-75.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-75.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-75.000MDE-T
Related LinksTB-75.0, TB-75.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-75.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-75.000MDE-T
CAP FILM 2200PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
T-COUPLE K L=15CM 2M datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 24-28AWG GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf