TXC CORPORATION TB-80.000MDE-T
TB-80.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-80.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-80.000MDE-T.pdf
Availability of TB-80.000MDE-T
QUANTITY
TB-80.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-80.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-80.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-80.000MDE-T
Related LinksTB-80.0, TB-80.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-80.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-80.000MDE-T
PHOTODIODE AVALANCHE 5MM TO-66 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PIN datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC M8 1M CONN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf