Diodes Incorporated TB3100M-13-F
TB3100M-13-F picture photo
Mfg. Part Number
TB3100M-13-F
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
THYRISTOR PROTECT BIDIR 50A SMB
Datasheet Download
TB3100M-13-F.pdf
Availability of TB3100M-13-F
QUANTITY
TB3100M-13-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TB3100M-13-F
Internal Part NumberEIS-TB3100M-13-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Other DrawingsTB Series SMB Side
TB Series SMB Top
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover350V
Voltage - Off State275V
Voltage - On State3.5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance60pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB3100M-13-F
Related LinksTB3100, TB3100M-13-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
TB3100M-13-F Details Description
Related parts for TB3100M-13-F
RES ARRAY 13 RES 27 OHM 14SOIC datasheet.pdf
FUSE 25A 250V T-LAG 13/32X1-1/2" datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf