Eaton (formerly Cooper Bussmann) TB400-10B
TB400-10B picture photo
Mfg. Part Number
TB400-10B
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
BARRIER BLOCK
Datasheet Download
TB400-10B.pdf
Availability of TB400-10B
QUANTITY
TB400-10B Order Process
Ship out your order
Specifications of TB400-10B
Internal Part NumberEIS-TB400-10B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB400-10B
Related LinksTB40, TB400-10B Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
TB400-10B Details Description
Related parts for TB400-10B
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 7/8" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 45W datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 6800PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf