Connor-Winfield TB604-050.0M
TB604-050.0M picture photo
Mfg. Part Number
TB604-050.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
TB604-050.0M.pdf
Availability of TB604-050.0M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TB604-050.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of TB604-050.0M
Internal Part NumberEIS-TB604-050.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingDigi-Reel®
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB604-050.0M
Related LinksTB604-, TB604-050.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
TB604-050.0M Details Description
Related parts for TB604-050.0M
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MPD20K datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PARALLEL 24-TSSOP datasheet.pdf
RELAY OPTO 250V 200MA 6-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 42"W datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf