ITT Cannon, LLC TBF28-21PSX
TBF28-21PSX picture photo
Mfg. Part Number
TBF28-21PSX
Brief Description
CONN ADAPTER 37P-37P F-M PNL MNT
Datasheet Download
TBF28-21PSX.pdf
Availability of TBF28-21PSX
QUANTITY
TBF28-21PSX Order Process
Ship out your order
Specifications of TBF28-21PSX
Internal Part NumberEIS-TBF28-21PSX
Convert To (Adapter End)Male Pins
Shell Size - Insert (Convert From)28-21
Shell Size - Insert (Convert To)28-21
Number of Positions (Convert From)37
Number of Positions (Convert To)37
Shielding-
Current Rating22A
Voltage Rating500VAC, 700VDC
Orientation (Convert From)X
Orientation (Convert To)X
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBF28-21PSX
Related LinksTBF28, TBF28-21PSX Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TBF28-21PSX Details Description
Related parts for TBF28-21PSX
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 150MW EMD2 datasheet.pdf
RES 150 OHM 3/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf