ITT Cannon, LLC TBF28-22PS
TBF28-22PS picture photo
Mfg. Part Number
TBF28-22PS
Brief Description
CONN ADAPTER 6P-6P F-M PNL MNT
Datasheet Download
TBF28-22PS.pdf
Availability of TBF28-22PS
QUANTITY
TBF28-22PS Order Process
Ship out your order
Specifications of TBF28-22PS
Internal Part NumberEIS-TBF28-22PS
Convert To (Adapter End)Male Pins
Shell Size - Insert (Convert From)28-22
Shell Size - Insert (Convert To)28-22
Number of Positions (Convert From)6
Number of Positions (Convert To)6
Shielding-
Current Rating22A, 135A
Voltage Rating900VAC, 1250VDC
Orientation (Convert From)N (Normal)
Orientation (Convert To)N (Normal)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBF28-22PS
Related LinksTBF28, TBF28-22PS Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TBF28-22PS Details Description
Related parts for TBF28-22PS
LED AMBER CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048G/X 3" datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 40A D-55 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.5MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC DB25 TO DB9 CABLE datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 23POS TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN 28POS 0.8MM SMT datasheet.pdf