AVX Corporation TBJC106K025LBSB0024
TBJC106K025LBSB0024 picture photo
Mfg. Part Number
TBJC106K025LBSB0024
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Datasheet Download
TBJC106K025LBSB0024.pdf
Availability of TBJC106K025LBSB0024
QUANTITY
TBJC106K025LBSB0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJC106K025LBSB0024
Internal Part NumberEIS-TBJC106K025LBSB0024
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
SeriesTBJ
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJC106K025LBSB0024
Related LinksTBJC106K0, TBJC106K025LBSB0024 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJC106K025LBSB0024 Details Description
Related parts for TBJC106K025LBSB0024
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 2PL datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
COIL CHOKE 39MH 0.4A HORZ datasheet.pdf
IGBT 1700V 32A 350W TO268 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION CDS FOR 8555 datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 600MA SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13.5-17AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RCPT HOUSING 96POS ZIF datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER 15A AUTO RESET datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 0.100 SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
150UF 385V 25X50MM 105C 10000H datasheet.pdf