AVX Corporation TBJE336K025LRSB0023
TBJE336K025LRSB0023 picture photo
Mfg. Part Number
TBJE336K025LRSB0023
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Datasheet Download
TBJE336K025LRSB0023.pdf
Availability of TBJE336K025LRSB0023
QUANTITY
TBJE336K025LRSB0023 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJE336K025LRSB0023
Internal Part NumberEIS-TBJE336K025LRSB0023
Standard Package1
SeriesTBJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJE336K025LRSB0023
Related LinksTBJE336K0, TBJE336K025LRSB0023 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJE336K025LRSB0023 Details Description
Related parts for TBJE336K025LRSB0023
CONN RECEPT PIN .065-.082" .028" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC datasheet.pdf