Taiyo Yuden TBPS0R222J410H5Q
TBPS0R222J410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS0R222J410H5Q
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 2.2K OHMS 0402
Datasheet Download
TBPS0R222J410H5Q.pdf
Availability of TBPS0R222J410H5Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TBPS0R222J410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS0R222J410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS0R222J410H5Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesTBPS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max35mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS0R222J410H5Q
Related LinksTBPS0R22, TBPS0R222J410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS0R222J410H5Q Details Description
Related parts for TBPS0R222J410H5Q
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MONO,0.8MPIX,NPN,240X214 FOV datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 OLIVE datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 C0G 470pF 50V datasheet.pdf