Taiyo Yuden TBPS0R222K410H5Q
TBPS0R222K410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS0R222K410H5Q
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 2.2K OHMS 0402
Datasheet Download
TBPS0R222K410H5Q.pdf
Availability of TBPS0R222K410H5Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TBPS0R222K410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS0R222K410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS0R222K410H5Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesTBPS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max35mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS0R222K410H5Q
Related LinksTBPS0R22, TBPS0R222K410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS0R222K410H5Q Details Description
Related parts for TBPS0R222K410H5Q
RES ARRAY 18 RES 47K OHM 20DRT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 78POS STR datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER SOLAR 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf