Taiyo Yuden TBPS0R223K440H5Q
TBPS0R223K440H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS0R223K440H5Q
Brief Description
THERM NTC 22K OHMS 0402
Datasheet Download
TBPS0R223K440H5Q.pdf
Availability of TBPS0R223K440H5Q
QUANTITY
TBPS0R223K440H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS0R223K440H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS0R223K440H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504336K
B25/75-
B25/854400K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max35mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS0R223K440H5Q
Related LinksTBPS0R22, TBPS0R223K440H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS0R223K440H5Q Details Description
Related parts for TBPS0R223K440H5Q
ENCODER OPT ROTARY 16PPR WO/SW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S OLIV datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO PTCH CRD YEL datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf