Taiyo Yuden TBPS1R152K410H5Q
TBPS1R152K410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R152K410H5Q
Brief Description
THERM NTC 1.5K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R152K410H5Q.pdf
Availability of TBPS1R152K410H5Q
QUANTITY
TBPS1R152K410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R152K410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R152K410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R152K410H5Q
Related LinksTBPS1R15, TBPS1R152K410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R152K410H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R152K410H5Q
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf