Taiyo Yuden TBPS1R153K460H5Q
TBPS1R153K460H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R153K460H5Q
Brief Description
THERM NTC 15K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R153K460H5Q.pdf
Availability of TBPS1R153K460H5Q
QUANTITY
TBPS1R153K460H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R153K460H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R153K460H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C15k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504533K
B25/75-
B25/854600K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R153K460H5Q
Related LinksTBPS1R15, TBPS1R153K460H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R153K460H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R153K460H5Q
IC BUS BUFFER TRI-ST SC705 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V 0.2A 6SON datasheet.pdf
IC TRNSLTR 2-BIT UNIDIR 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V SC88 datasheet.pdf