Taiyo Yuden TBPS1R154K475H5Q
TBPS1R154K475H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R154K475H5Q
Brief Description
THERM NTC 150K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R154K475H5Q.pdf
Availability of TBPS1R154K475H5Q
QUANTITY
TBPS1R154K475H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R154K475H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R154K475H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C150k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504483K
B25/75-
B25/854750K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R154K475H5Q
Related LinksTBPS1R15, TBPS1R154K475H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R154K475H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R154K475H5Q
KIT DESIGN IC REF SOFT START datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048V/H1500TR 6" datasheet.pdf
FILTER LINE 7MH 0.3A HORIZONTAL datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf