Taiyo Yuden TBPS1R222J410H5Q
TBPS1R222J410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R222J410H5Q
Brief Description
THERM NTC 2.2K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R222J410H5Q.pdf
Availability of TBPS1R222J410H5Q
QUANTITY
TBPS1R222J410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R222J410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R222J410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R222J410H5Q
Related LinksTBPS1R22, TBPS1R222J410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R222J410H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R222J410H5Q
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 6SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.68 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 98MA 4.7 OHM SMD datasheet.pdf
HPI 2.0MM,HSG,4POS,BLACK datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
9POS F PC 830PF 4-40S. datasheet.pdf