Taiyo Yuden TBPS1R222K410H5Q
TBPS1R222K410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R222K410H5Q
Brief Description
THERM NTC 2.2K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R222K410H5Q.pdf
Availability of TBPS1R222K410H5Q
QUANTITY
TBPS1R222K410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R222K410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R222K410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R222K410H5Q
Related LinksTBPS1R22, TBPS1R222K410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R222K410H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R222K410H5Q
THERMISTOR MINI-SENS NTC 5K OHM datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 24-TQFN (4x4) datasheet.pdf
BOARD ADAPTER SOIC8A datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 250MA SOT23 datasheet.pdf