Taiyo Yuden TBPS1R223J460H5Q
TBPS1R223J460H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R223J460H5Q
Brief Description
THERM NTC 22K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R223J460H5Q.pdf
Availability of TBPS1R223J460H5Q
QUANTITY
TBPS1R223J460H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R223J460H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R223J460H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504533K
B25/75-
B25/854600K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R223J460H5Q
Related LinksTBPS1R22, TBPS1R223J460H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R223J460H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R223J460H5Q
OSC XO 17.734476MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 3.81MM REFL PCB datasheet.pdf
BOARD PARALLAX SERVO CTRLR USB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7S 0204 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
18 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf