Taiyo Yuden TBPS1R332J410H5Q
TBPS1R332J410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R332J410H5Q
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 3.3K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R332J410H5Q.pdf
Availability of TBPS1R332J410H5Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TBPS1R332J410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R332J410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R332J410H5Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesTBPS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R332J410H5Q
Related LinksTBPS1R33, TBPS1R332J410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R332J410H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R332J410H5Q
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 50POS D89-SERIES datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
INSERT PSA.3S.314. FOR 14LV datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf