Taiyo Yuden TBPS1R332K410H5Q
TBPS1R332K410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R332K410H5Q
Brief Description
THERM NTC 3.3K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R332K410H5Q.pdf
Availability of TBPS1R332K410H5Q
QUANTITY
TBPS1R332K410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R332K410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R332K410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R332K410H5Q
Related LinksTBPS1R33, TBPS1R332K410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R332K410H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R332K410H5Q
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 100V datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 6POS STR SHIELD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CB BTS SS 17 ASY datasheet.pdf
MOV 14VAC 1210 SMD datasheet.pdf
20AWG 25C 300V FOIL MPPE datasheet.pdf