Taiyo Yuden TBPS1R470J295H5Q
TBPS1R470J295H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R470J295H5Q
Brief Description
THERM NTC 47 OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R470J295H5Q.pdf
Availability of TBPS1R470J295H5Q
QUANTITY
TBPS1R470J295H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R470J295H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R470J295H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/502934K
B25/75-
B25/852950K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R470J295H5Q
Related LinksTBPS1R47, TBPS1R470J295H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R470J295H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R470J295H5Q
RES 300K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK INV ADJ/-12V 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 5V 36" datasheet.pdf
RES 4.70M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.06M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf