Bourns Inc. TBU-DT065-500-WH
TBU-DT065-500-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-DT065-500-WH
Manufacturer
Product Category
Surge Suppression ICs
Brief Description
SURGE SUPP TBU DL 500MA 650V SMD
Datasheet Download
TBU-DT065-500-WH.pdf
Availability of TBU-DT065-500-WH
QUANTITY
TBU-DT065-500-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-DT065-500-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-DT065-500-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTBU,TCS High-Speed Protectors Silicon Site Dec/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilySurge Suppression ICs
SeriesTBU®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working300V
Voltage - Clamping650V
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationsEthernet
Package / Case4-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-DFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-DT065-500-WH
Related LinksTBU-DT06, TBU-DT065-500-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-DT065-500-WH Details Description
Related parts for TBU-DT065-500-WH
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS RACK AND PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 50.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf