Bourns Inc. TBU-KE040-300-WH
TBU-KE040-300-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-KE040-300-WH
Brief Description
SURGE SUPP TBU 300MA 400V SMD
Datasheet Download
TBU-KE040-300-WH.pdf
Availability of TBU-KE040-300-WH
QUANTITY
TBU-KE040-300-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-KE040-300-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-KE040-300-WH
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working200V
Voltage - Clamping400V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-KE040-300-WH
Related LinksTBU-KE04, TBU-KE040-300-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-KE040-300-WH Details Description
Related parts for TBU-KE040-300-WH
IC VOICE REC/PLAY 10MIN 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TOOL GAP SETTING FOR 2CH 28MM CW datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8BIT 16UCSP datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/49 MC NE GE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf