Bourns Inc. TBU-PL060-100-WH
TBU-PL060-100-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-PL060-100-WH
Brief Description
SURGE SUPP TBU DL 50OHM 600VIMP
Datasheet Download
TBU-PL060-100-WH.pdf
Availability of TBU-PL060-100-WH
QUANTITY
TBU-PL060-100-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-PL060-100-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-PL060-100-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationTBU-PL Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working350V
Voltage - Clamping600V
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationsSLIC
Package / CaseSMD 6.50mm x 4.00mm
Supplier Device PackageSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-PL060-100-WH
Related LinksTBU-PL06, TBU-PL060-100-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-PL060-100-WH Details Description
Related parts for TBU-PL060-100-WH
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC datasheet.pdf