TXC CORPORATION TC-106.250MBE-T
TC-106.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-106.250MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-106.250MBE-T.pdf
Availability of TC-106.250MBE-T
QUANTITY
TC-106.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-106.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-TC-106.250MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-106.250MBE-T
Related LinksTC-106., TC-106.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-106.250MBE-T Details Description
Related parts for TC-106.250MBE-T
RES .30 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC88 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR POLARIZED datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf