TXC CORPORATION TC-106.250MBE-T
TC-106.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-106.250MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-106.250MBE-T.pdf
Availability of TC-106.250MBE-T
QUANTITY
TC-106.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-106.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-TC-106.250MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-106.250MBE-T
Related LinksTC-106., TC-106.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-106.250MBE-T Details Description
Related parts for TC-106.250MBE-T
CONN PLUG W/DETENT 3POS .093 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC STATIC SHIFT REG 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 111 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 400V SCREW datasheet.pdf