TXC CORPORATION TC-13.000MBE-T
TC-13.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-13.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-13.000MBE-T.pdf
Availability of TC-13.000MBE-T
QUANTITY
TC-13.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-13.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TC-13.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-13.000MBE-T
Related LinksTC-13.0, TC-13.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-13.000MBE-T Details Description
Related parts for TC-13.000MBE-T
RES 680 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 260MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf